1. Ana Sayfa
  2. Köpek Cinsleri
  3. Boston Terrier Özellikleri ve Bakımı Hakkında Bilgiler

Boston Terrier Özellikleri ve Bakımı Hakkında Bilgiler

Boston Terrier Özellikleri ve Bakımı Hakkında Bilgiler

Boston Terrier

Boston terrier köpek cinsinin diğer adı Boston Bull’dur.Bu köpek cinsi ilk üretildiği zamanlar ortalama olarak 19 kilogram ile 20 kilogram arasındaydı.Günümüzde ise bu köpeklerin boyları 38 santimetre ile 42 santimetre arasında değişmektedir.Kütleleri ise 4 kilogram ile 12 kilogram arası değişmektedir.Bu boy ve kütle özellikleri hem dişi hemde erkeklerde aynı değerleri taşımaktadır..Boston terrier ilk başlarda dövüşmeleri için üretilmişti.Fakat günümüzde oldukça sevimli ve küçük yapıları bulunmaktadır.

Boston Terrier Özellikleri

Yazımızın başında bu köpeklerin ilk başlarda dövüşmeleri için üretildiğinden bahsetmiştik.Fakat günümüze kadar bu köpekler birçok özellik değişti.Bunlardan bahsetmek gerekirse boyları geçmişteki boylarına oranla oldukça kısalma söz konusu oldu..Ayrıca ilk başlarda oldukça saldırgan yapı gösteren bu köpek cinsi günümüzde oldukça sakin bir yapıya büründü.

Boston terrier köpek cinsi oldukça arkadaş canlısı bir yapıya sahiptir.Çocuklarla oldukça iyi anlaşabilen yapıları bulunmaktadır.Saldırgan özellik göstermedikleri içinde diğer canlı türleriyle arkadaşlık kurabilen yapıları bulunmaktadır.Fakat bu saldırganlık eğilimlerinin olmaması için küçük yaşlarda gerekli sosyalleştirme işlemlerini yapmamız gerekmektedir.Köpeğimizi ne kadar sosyal yetiştirirsek diğer insanlarla ve diğer canlılarla anlaşma konusunda oldukça başarılı olacaktır.

boston terrier

Yazımızın başında bu boston terrierlerin eskiden dövüş köpeği olarak kullanıldığından bahsetmiştik.Fakat şuan böyle bir durum söz konusu değildir.Gerekli eğitimlerin verilmesiyle beraber çok iyi bir aile köpeği olma özelliği taşımaktadırlar.Zeki bir köpek cinsi olduğundan dolayı öğrenme eğilimleri oldukça yüksektir.

Boston terrierlerin oldukça inatçı yapıları bulunabilir.Bazı durumlarda dediklerinizi ve istediklerinizi yapmayabilirler.Böyle durumlarda liderin sizin olduğunuzu belli etmeniz gerekir.

Boston Terrier Bakımı

Tüyleri düz ve kısa olduğu için tüy bakımı sizler için oldukça kolay olacaktır.Tüylerinin bakımı ve sağlığı için haftada bir (1) kez taranması yeterli olacaktır.Tüy bakımının kolay olduğu söylemiştik.Fakat boston terrierlerin düzenli olarak yüzünün ve gözlerinin temizlenmesi gerekmektedir.Bu söylediklerimize dikkat edilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir  ingiliz Bulldog Özellikleri Ve Bakımı Hakkında Bilgiler

Günlük egzersizlerinin atlanmaması gerekmektedir.Günlük yürüyüşler hem köpeğinizi mutlu edecek hemde köpeğinizin fazla enerjisini dışarıya atmasına yardımcı olacaktır.Eğer bir bahçeye sahip iseniz düzenli olarak bahçede köpeğimizle oyunlar oynayarak onun daha da mutlu olmasını sağlayabiliriz.

Boston terrier köpekleri gerekli eğitimler verildikten sonra evde bakımı konusunda herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Boston Terrier Eğitimi

Bu köpek cinsinin eğitiminde kesinlikle ipleri kendi elimizde tutmamız gerekmektedir.Köpeğimize liderin biz olduğunu belli ettiğimiz sürece eğitimi oldukça kolay olacaktır.Zeki yapılarından dolayı eğitim süreçleri sizler içinde kolay geçecektir.

 

Sitemizde bulunan diğer köpek cinsleri ile alakalı yazılarımızı bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap