İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Köpek
  3. İnsanların Tükettiği Fakat Köpekler İçinde Yararları Olan 11 Yiyecek

İnsanların Tükettiği Fakat Köpekler İçinde Yararları Olan 11 Yiyecek

İnsanların Tükettiği Fakat Köpekler İçinde Yararları Olan 11 Yiyecek

Bu günkü yazımız köpek yiyecek hakkındadır.

1. Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi sadece iyi bir protein kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda kalp sağlıklı yağlar, B vitamini, ve E vitamini içerir. Fıstık ezmesinin ham ve tuzsuz olması köpeğiniz için daha yararlıdır. Bu maddeler, köpekler için inanılmaz derecede toksik olduğundan, yapay tatlandırıcılar, özellikle ksilitol içeren, şekersiz veya “lite” fıstık ezmesi kullanmadığınızdan emin olmalısınız.

2. Pişmiş Tavuk

Yemeğinize bir baharat ve ekstra protein eklemek için köpeğinizin düzenli yiyeceği ile birlikte kasenin içine pişmiş tavuk katabilirsiniz. Bu köpek maması dışında iyi bir yemek yerine geçebilir.

3. Peynir

Laktoz intoleransı olmadığı sürece küçük bir peynir, köpek için harika bir besindir. Birçok peynirde yağ oranı yüksek olabileceğinden, düşük veya azaltılmış yağ çeşitlerini tercih edin. Bunun için süzme peynirleri iyi bir seçimdir.

4. Havuç

Köpeğin dişleri için iyi olan havuçlar, düşük kalorilidir. Aynı zamanda ise lif ve beta karoten / A vitamini içerir.

5. Yoğurt

Yoğurt, yüksek kalsiyum ve protein kaynağıdır ancak bu sadece yapay tatlandırıcılar veya ilave şekerler içermeyen yoğurtlar için geçerlidir.

6. Somon

Somon, Köpeğinizin cildini sağlıklı ve parlak tutmanın yanı sıra köpeğinizin bağışıklık sistemini desteklemekten sorumlu omega 3 yağ asitlerinin iyi bir kaynağıdır.

7. Kabak

İyi bir lif kaynağı ve beta-karoten / A vitamini içeren kabak, GI kanalını hareket ettirmeye yardımcı olur ve sindirim sorunlarının önüne geçebilir.

8. Yumurta

Yumurta, protein takviyesi için harika bir yoldur. Yumurtalar ayrıca kolayca sindirilebilen riboflavin ve selenyum kaynağıdır, bu da onları sağlıklı bir atıştırmalık haline getirir.

9. Yeşil Fasulye

Yeşil fasülye, düşük kalorili ve faydalı olduğu için köpekler içinde çok iyi bir besin kaynağıdır. Fakat tuzsuz fasulye olmalarına dikkat edin.

İlginizi Çekebilir  Boo Köpek Bakımı Genel Bilgiler

10. Yulaf Ezmesi

Özellikle bağırsak düzensizliği sorunları olan köpekler için faydalı olabilecek yulaf ezmesi, iyi bir lif kaynağıdır. Ancak pişirmeden verin.

Bunlar, köpeğinizinde yiyebilece insan yiyeceklerinden sadece birkaçıdır. Küçük miktarlarda denemeyi unutmayın ve köpeğiniz herhangi bir reaksiyona maruz kalırsa, hemen bir veterinere danışın. Köpeğinize herhangi bir yemek vermeden önce, güvenli olduğundan emin olmak için araştırmanızı yapın. Çikolata, soğan, üzüm, kuru üzüm, maya hamur, yapay tatlandırıcılar, macadamia fındık, avokado, alkol veya kahve gibi besinleri asla köpeklere yedirmeyin.

 

Evet köpek yiyecek yazısı burada bitmiş bulunmaktadır.sahiplendirme sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer köpek bakımı yazılarımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Aklınıza takılan veya konumuza eklemek istediğiniz bilgiler varsa lütfen yorum yap bölümünden yorumlarınızı biz hayvanseverlerle paylaşın

 

 

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Tavuk köpekler için zararlı bir besin diye biliyorum ve tecrübe ettim ancak değilmiş demekki. Güzel bir evcil hayvan bakım yazısı

  2. Havuç biraz tuhafmış diğerlerini hemen hemen gördüm duydum ama havucu ilk defa duydum 🙂