1. Ana Sayfa
  2. Kedi
  3. Köpekler ve Kediler Arasındaki Farklar

Köpekler ve Kediler Arasındaki Farklar

Köpekler ve Kediler Arasındaki Farklar
1

Köpekler ve Kediler Arasındaki Farklar

Kediler ve köpeklerin çok farklı canlılar oldukları hatta anlaşamadıkları birçok kişi tarafından bilinmektedir. Genel olarak kedilerin nankör canlılar olduğu, köpeklerin de dost canlısı olduğu söylenir. Fakat kedilere nankör demek çok da doğru olmaz. Onlar sevgiye ve ilgiye muhtaç canlılardır. Köpekler ve kediler arasındaki farklar oldukça fazladır ve bazı ortak noktalarda birleşilse de karakter olarak ayrılırlar.

Köpeklerin Özellikleri

Köpeklerin en önemli özelliği eve gelen olduğunda heyecanlanır ve hemen kuyruk sallayarak size bu heyecanını belli eder. Ayrıca köpekler sahiplerinin sözlerini dinlerler ve itaat ederler. Köpekler oldukça hareketli canlılardır. Bu nedenle onlar için uygun alanlar olmalıdır ve sahiplerinin de onunla ilgilenecek vakti olmalıdır.

Kedilerin Özellikleri

Kediler genel olarak kimseyi umursamaz ve eve gelip giden kişilerden pek hoşnut olmazlar. Ayrıca kediler sahiplerinin sözlerini dinlemesi de bir mucizedir. Genelde kediler dediklerini yaptırır. Kediler sudan nefret ederler, tüylerinin ıslanmasını istemezler. Kediler canı ne isterse onu yapar, eğitilmeleri çok zordur.

Köpekler ve Kediler Neden Anlaşamaz?

Farklı karakterdedirler ve aynı şeyleri konuşamazlar. Bu konuda birçok bilimsel açıklama da yapılmıştır. Fakat birbiriyle anlaşan birçok kedi ve köpek vardır. Bu anlaşmazlık sonradan öğrenilen bir durumdur. Eğer yavruyken kedi ve köpek alırsanız ve birlikte büyütürseniz anlaşırlar.

Köpekler Nelerden Hoşlanır?

Köpekler suyla vakit geçirmekten çok hoşlanır. Bütün gün su ile vakit geçirebilir. Sahiplerine oldukça bağlıdırlar ve onlardan sevgi görmek hoşuna gider. Ayrıca sahibinden duyduğu bir takdir kelimesi bile köpeklerin çok fazla hoşuna gitmektedir.

Kediler Nelerden Hoşlanır?

Kediler genel olarak yatmaktan, dinlenmekten hoşlanırlar. Tüylerini yalayarak kendilerini temizlerler ve sevilmekten çok hoşlanırlar. Kedilerin baş ve boyun kısmını sevdiğinizde genel olarak uykuya dalarlar.

İlginizi Çekebilir  Yavru Köpek Bakımı Hakkında Bilgiler

Hangisini Beslemek Daha Kolaydır?

Bu sizin hayatınıza göre değişim gösterir. Aslında evcil hayvan beslemek çok büyük sorumluluk isteyen bir durumdur. Bu nedenle gerekli enerjinizin ve zamanınızın olması gerekir. Eğer yoğun bir işte çalışıyorsanız. Evden sabah çıkıp akşam geliyorsanız köpek beslemek sizin için ve köpek için işkenceye dönüşecektir. Çünkü köpekler günde 2 defa tuvalet için dışarı çıkmak ister, oyun oynamak ister, hava almak ister. Siz köpeği evden dışarı çıkarmazsanız köpek evdeki eşyaları parçalayacak huysuzlaşacaktır. Zamanınız yok ise kedi beslemek daha kolaydır fakat yine de onunla ilgilenmeniz gerekir.

Hangisi Tercih Edilmelidir?

Bu sizin işinize ve evinizin durumunuza göre değişim gösterir. Eğer köpek için uygun büyüklükte alan yoksa kedi beslemeniz hem sizin için hem de evcil hayvan için daha iyi olacaktır. Bu sayede alansal açıdan herhangi bir zorluk yaşamazsınız.

Bakımları Pahalı mı?

Tüm evcil hayvanların bakımı biraz masraflı olabilir. Özellikle köpeklerde mama giderleri oldukça fazla olmaktadır. Bu giderleri düşürmek için küçük köpek besleyen çok fazla kişi vardır. Kedilerde de oyuncak ve mama giderleri olur fakat köpeğin bakımı biraz daha masraflı sayılabilir. Olağanüstü bir sağlık sorunu yaşamadıkça çok fazla veteriner masrafı oluşmaz.

Kimler Evcil Hayvan Bakmalı?

Zamanı olan, bakabilecek durumu olan ve gerçekten kendine bir arkadaş arayan kişiler evcil hayvan sahibi olmalıdır. Bu sayede hem bir dost edinir hem de beraber iyi vakit geçirilebilir.

Satın Almak Doğru mu?

Birçok kişi çok istediği ve günlerdir almak için ağladığı evcil hayvanları ya sokağa atıyor ya da barınaklara veriyor. Bu nedenle satın almak yerine barınaklardan almanız daha doğru olur. Ayrıca barınaklarda da farklı cinslerde hayvanlar var. Belki de aradığınız hayvanı barınakta bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kediler Sıkça Kusuyorsa Neler Yapılmalı ?

Köpekler ve Kediler Arasındaki Farklar yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız.Sizlerde köpekler ve kediler arasındaki farklar konusu hakkında görüşlerinizi belirtmek için yorum yapabilirsiniz.

Yorum Yap